Armagedon.se

Organisera mera => Styrelsen informerar => Ämnet startat av: soulreaper skrivet september 30, 2011, 23.35

Titel: Kallelse till medlemsmöte 22/10
Skrivet av: soulreaper skrivet september 30, 2011, 23.35
Styrelsen har beslutat tidpunkt för det årliga medlemsmötet som skall äga rum i oktober månad. Mötet kommer att hållas i föreningens lokaler den 22 oktober med start kl. 14:00

Styrelsen har en proposition som skall behandlas på mötet och det är frågan om medlemsavgift, propositionen går att läsa längre ner i detta inlägg. Övriga motioner skall vara styrelsen tillhanda senast den 15/10.

Styrelsens proposition:

Styrelsen föreslår att från och med nästa verksamhets år införa en aktivitetsavgift för att få delta i föreningens spelande och nyttjande av lokalen. Denna avgift kommer att tas ut av medlemmar som är fyllda 25, för övriga medlemmar ingår denna avgift i medlemsavgiften.
Styrelsen föreslår följande avgifter till verksamhetsåret 2012:
Medlemskap i föreningen Armagedon 100:- per år
Livstidsmedlemskap (kan lösas av medlemmar över 25 år) 1000:-
Aktivitetsavgift 200:- per år

Detta innebär i praktiken att vi höjer medlemsavgiften för de under 25 till 100:- ifrån 50:- och för de medlemmar över 25 som vill deltaga i arrangemang och nyttja lokalen blir det en höjning till 300:- att jämföra med dagens 200:-

Kom på mötet och se till att din röst blir hörd!
Titel: Kallelse till medlemsmöte 22/10
Skrivet av: soulreaper skrivet oktober 19, 2011, 13.57
Vill påminna om mötet som alltså äger rum nu på lördag kl. 14:00!