Tjena!
Har slängt upp en första skissartad hemsida för konventet. Kommer att förbättra och fylla på med mer material när tid och mer material finnes! :wink:
http://bsk.sverok.net/
Om och när du har något du vill ha med på hemsidan -- lägg det här i tråden and we will fix!
Häjja oss!!!
Najs!
Fetnajs. ISO-text kommer inom strax.
Mycket bra jobbat!
// Daniel
Snyggt Greger!
/F 8)
Vi har vårt första arrangemang, när finns sidan uppe där man kan lägga ut arrangemangstexter?
Anders Fager kommer även i år.
Han vill så länge ha ut följande text (kommer att ändras senare):
"Borås Medelålders Kvinnor kan andas ut, för Anders Fager kommer till stan i år med."
// Daniel
been busy busy at work, men ska la hinna fixa med sidan och trycksaker någon gång snart hoppas jag... :oops: :)
Citat från: "Greger"been busy busy at work, men ska la hinna fixa med sidan och trycksaker någon gång snart hoppas jag... :oops: :)
Lungt, jag vet vad du menar... :)
skulle vara skoj med lite bordshockey i år igen. kanske någon liten rad om det, typ; "Slipa skridskorna och på med hjälmen. På BSK blir det bordshockey i år igen."
kom precis på en annan sak också. har ju planerat att dra igång en lokal bordshockeyliga till hösten, varför inte slå samman en av ligaomgångarna med bsk?
då kan vi skylta med att man hamnar på sverigerankningen också
Bra med hockey, mera, mera!!! 8)
Slängde just ihop och iväg ett banner till Sverok, i hopp om att de lägger upp den på sin hemsida:
http://usera.imagecave.com/Groggy/banner_BSK26.jpg
Ska ta tag i trycksaker och t-shirts typ i nästa vecka, har haft tokigt mycket att göra + vårtrötthet :oops:
hilsen,
Greger
Citat från: "Greger"Slängde just ihop och iväg ett banner till Sverok, i hopp om att de lägger upp den på sin hemsida:
http://usera.imagecave.com/Groggy/banner_BSK26.jpg
Ska ta tag i trycksaker och t-shirts typ i nästa vecka, har haft tokigt mycket att göra + vårtrötthet :oops:
hilsen,
Greger
Stiligt!
Well done!
Ska någon åka till Lincon? Det är nästa helg, 1 maj till 4 maj. Det vore väldigt bra att ragga arrangörer och scenarioskribenter där. Om ni vill ha rollspel behöver ni träffa skribenter personligen och vara ute i god tid då de oftast behöver 6 månader för att få ihop bra grejer. Kanske är det värt att satsa EXTRA mycket på skribenter då de förtjänar all uppmärksamhet.
Ska på Lincon(om jag får ledigt från jobbet på fredag). Kan höra med folk som jag spelar spel hos osv. Någon info jag kan lämna ut till dem? Eller bara hänvisa till sidan.
Måste ha svar snabbt eftersom jag åker imorgon direkt efter jobbet om jag åker.
//X
Nu finns vår banner-annons uppe på Sveroks hemsida! (längst ned bland annonserna)
http://www.sverok.se/
Citat från: "Xyzar"Ska på Lincon(om jag får ledigt från jobbet på fredag). Kan höra med folk som jag spelar spel hos osv. Någon info jag kan lämna ut till dem? Eller bara hänvisa till sidan.
Måste ha svar snabbt eftersom jag åker imorgon direkt efter jobbet om jag åker.
//X
Sorry att ingen svarade snabbt nog... men att hänvisa till hemsidan är ju bra! :)
Citat från: "Greger"Nu finns vår banner-annons uppe på Sveroks hemsida! (längst ned bland annonserna)
http://www.sverok.se/
Det är ju synd att annonsen pekar på http://stockholm.spelkonvent.se/ när man klickar på den och inte till BSK's hemsida :cry:
/Carl
Citat från: "globetrotter"Citat från: "Greger"Nu finns vår banner-annons uppe på Sveroks hemsida! (längst ned bland annonserna)
http://www.sverok.se/
Det är ju synd att annonsen pekar på http://stockholm.spelkonvent.se/ när man klickar på den och inte till BSK's hemsida :cry:
/Carl
De är då för roliga!
Dessutom syns INGA annonser i Firefox. Bara jag som har ett blankt "kommande arrangemang" i FF?
jag har upplyst dem om det via forumet, får se om det hjälper.
skumt... det funkade precis efter de hade lagt upp den, då jag testade... jag mailar också...
:?
jag använder Firefox och ser alla annonserna...
Palle på Sverok var hygglig och fixade! :D
http://www.sverok.se/
Snackade med några killar som spelade Renju. De skulle vidaremedela informationen till jönköpings renju sälskap. Hänvisade till sidan eftersom jag inte hade mer info =P. Annars hittade jag inget jättehäftigt som man kunde ragga som inte redan brukar vara på BSK.